Pre samo nekoliko godina, slučaj pametnih satova nije bio jasan. Verovatno ste već odlučili da je vreme za nadogradnju sa standardnog časovnika na pametni sat. Možda želite da manje posežete za telefonom tokom dana, ili možda želite da ostanete povezani na diskretniji način. Lista razloga zašto možda želite pametni sat je duga, kao i lista faktora koje ćete želeti da razmotrite pre nego što odlučite koji ćete kupiti.
Kompatibilnost
Apple satovi rade samo sa iPhone uređajima, dok Vear OS uređaji dobro rade i sa iOS-om i Android-om. Pametni satovi proizvođača Samsung, Garmin, Fitbit i drugi takođe su kompatibilni sa Androidom i iOS-om, ali ćete morati da instalirate prateću aplikaciju.
OS pametnog sata će takođe diktirati vrstu i broj aplikacija na satu kojima ćete imati pristup.
Cena
Najbolji pametni satovi uglavnom koštaju više u poređenju sa jeftinim pametnim satovima, koji koštaju , ali ovi skuplji uređaji imaju napredne funkcije za fitnes, muziku i komunikaciju. Oni takođe često uključuju pogodnosti kao što su ugrađeni GPS, skladište muzike i NFC, što budžetski jeftiniji uređaji uglavnom nemaju.
Neke kompanije prave specijalizovane satove za fitnes: oni lako mogu da koštaju dosta, a mi bismo ih preporučili samo ozbiljnim sportistima. Luksuzni pametni satovi brendova takođe mogu dostići visoke cene.
Trajanje baterije
Trajanje baterije zavisi od modela i proizvođača sata. Možete očekivati dva puna dana od Apple satova i većine Vear OS uređaja. Satovi koji koriste Snapdragon Vear 3100 procesor podržavaju produžene režime baterije koji obećavaju do pet dana punjenja - ako ste voljni da isključite većinu funkcija osim, prikazivanja vremena. Snapdragon-ovi Vear 4100 i 4100+ procesori sledeće generacije su najavljeni 2020. godine, ali ih do sada koristi samo nekoliko uređaja – od kojih neki još nisu dostupni. Drugi modeli mogu da traju pet do sedam dana, ali obično imaju manje funkcija i ekrane nižeg kvaliteta. U međuvremenu, neki satovi za fitnes mogu da traju nedeljama sa jednim punjenjem.